השאירו פרטים
פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו: 053-6303519
עבודות עץ

עבודות עץ

עבודות עץ - האמנות והמדע שבעיצוב ובניית מוצרים מעץ
עבודות עץ הן יחד עם תכנון ובניית מבנים, מוצרי רהיטים, אמנות, ועוד - אמנות במשמע הרחב ביותר של המילה. השילוב בין היכולות האמנותיות והטכניות בכדי ליצור יצירות מרהיבות מעץ מגשים בפועל את האומץ שבסדרת המלאכות השונות שכלולות תחת קרוביו ושוק העבודות בעץ.

הכלי והחומר - עץ כסוד עבודות עץ

עבודות עץ, כמו כל אמנות, הוא שימוש בכלי ובחומר ליצירת יצירות מרהיבות. החומר המרכזי בעבודות עץ הוא, בהגדרה הכללית, עץ. עץ הוא חומר טבעי שנשלב בתרבות האנושית מזמן רחוק. בעבר, היווי העץ היה אופציה עיקרית למבני דיור ולכלי עבודה. כיום, העץ הוא גם חומר אמנותי מרשים שנמצא במרבית יצירות תחום זה. עץ מוצא ממגוון סוגים שונים, כל אחד עם מאפיינים ייחודיים. עץ יכול להיות רך וקל, כמו אזוב או אורן, או קשה וכבד, כמו אלון או עץ פרוסט. המאפיינים הפיזיים והאסתטיים של כל סוג עץ יכולים להשפיע על השימושים שנעשים ממנו ועל האופן שבו יוצרים יצירות עבודת עץ.

עבודות עץ

עבודה עם העץ - תהליכים וטכניקות

תהליכי העבודה בעץ הם שוליים מאוד ומגוונים. הם יכולים לכלול כריתה, קרבון, חיתוך, חריטה, סיבוב, רקמה, חיבור, ציור, ועוד. הנוסח הכללי הוא שעבודה בעץ כוללת את השימוש בכלים כמו פטישים, מסורות, חריטות, מכונות עיבוד, וכמובן את הידיים של האמן. בכדי לייצר יצירת עבודת עץ מורכבת, עשויה להיות דרושות הרבה שעות עבודה ידנית מתמיד, אך גם הכרה באופן שבו העץ מתנהג ומשתנה בעבודה. לדוגמה, יכול להיות דרוש להבין כיצד העץ מתנפץ ומתחמם בתגובה לחום או ללחות, ואילו חלקים מסוימים מאוד רגישים לשינויים אלו.

הייחודיות שבעבודות עץ

בנוסף להיות חומר יציב ומרשים, יש לעבודות עץ מגוון תכנים נוספים שהופכים אותן לייחודיות ביותר:

  • אמנות ידנית - יצירות עבודת עץ מיוצרות בעבודת יד, ובכך ניתן להכניס להן את הלב והטאצ' האמנותי של האמן.
  • אחריות סביבתית - השימוש בעץ הוא שימוש ידידותי לסביבה ומתייבח עם השנים. העץ הוא חומר מתחדש ובעבודות עץ ניתן להשגיע את השטחים ולהפריד את החומרים במידה רבה יותר מאשר בשיטות ייצור חומרים אחרות.
  • ייחודיות - עץ הוא חומר ייחודי, וכל חתיכה שלו מוצגת באופן משונה. בכך מתקבלת האפשרות ליצור יצירות עבודת עץ ייחודיות ביותר, שאין להן תפציפים זהים.

אמנים ומאמנות בעבודות עץ
בתחום זה, על מנת לקבל עבודות נגרות מיוחדות ישנם אמנים רבים ומיומנים שמייצרים יצירות עבודת עץ מרהיבות. הם עשויים להיות נגרים מקצועיים, אומנים עצמאיים, או חובבנים שעוסקים בעבודת עץ בזמנם הפנוי. חלקם מתמחים בעבודה בסגנונות מסוימים, כמו סטילוזיה, ארט דקו או אמנות פופולרית, וחלקם מצויים בתחום התכנון והייצור היישומי.

לסיכום

עבודות עץ של קובי וידל הן אמנות ומקצוע. הן חוברות בצורה מרשימה בין היכולות האמנותיות והטכניות והן יוצרות מוצרים מרהיבים ויצירות אמנות מרהיבות. היכולת לשלב בין העולמות השונים היא המפתח לייחודיות שבעבודות עץ ובהפקת יצירות מרהיבות.

המוצר נוסף לסל הקניות:

להוסיף עוד מוצרים